CENNIK – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

1. Jeżeli przy numerze katalizatora znajduje się napis ‘’HIGH” oznacza to wyższą analizę danego katalizatora. Podana cena jest możliwa do uzyskania wyłącznie przy sprzedaży hurtowej ilości katalizatorów (100szt lub 100kg) po zmieleniu wkładów. Katalizatory z oznaczeniem „HIGH” nie zawierają informacji o modelu auta w jakim występują.

2. Zastrzegamy że informacje dotyczące modelu aut przypisane do konkretnych numerów katalizatorów mogą zawierać błędy. Jeżeli taki Państwo zauważą prosimy o kontakt.

3. Podane ceny katalizatorów są aktualne zgodnie z widoczną w cenniku datą. Cennik aktualizowany jest codziennie o 6:30 rano. W przypadku, gdy ceny metali szlachetnych spadną w ciągu dnia o ponad 3% następuje aktualizacja cennika, a dostarczone katalizatory rozliczane są zgodnie z aktualnymi kursami giełdowymi. Aktualne kursy metali można zobaczyć TUTAJ

4. Przedstawione ceny dotyczą katalizatorów w obudowie, z pełnym w 100% wkładem tzn. bez ubytków, nadpaleń itp.

5. Katalizatory które mają nadpalony/niekompletny wkład wyceniamy wyłącznie na miejscu. Zazwyczaj cena jest niższa proporcjonalnie procentowo do ubytku monolitu.

6. Jeśli nie znaleźli Państwo swojego katalizatora w cenniku proszę przesłać nam jego zdjęcie wraz z oznaczeniami.

7. Będąc naszym stałym klientem można liczyć na wyższe ceny niż podane w cenniku, nawet jeżeli dostarcza się detaliczne ilości.

8. Jeżeli na dany katalizator otrzymali Państwo od innego skupu wyższą ofertę proszę nas o tym poinformować. Postaramy się ją przebić.

9. Jeżeli posiadają Państwo większą ilość katalizatorów i chcieliby się dowiedzieć jaką mają one wartość prosimy o kontakt telefoniczny.

10. Nie wyceniamy katalizatorów "od do", "orientacyjnie" itd.

11. Prosimy o kontakt wyłącznie w godzinach naszej pracy tzn. pon-sob 8:30-20:30.

FAQ

Jak samodzielnie wycenić katalizator?

Należy odczytać numery widoczne na obudowie katalizatora i wpisać je w wyszukiwarce w cenniku. Jeżeli w ten sposób nie udało się Państwu odnaleźć swojego katalizatora można skorzystać z katalogu ze zdjęciami i dopasować posiadany model do widocznych na zdjęciach. Proszę zweryfikować zgodność numerów katalizatora z tymi pod zdjęciem w katalogu. Jeżeli mają Państwo wątpliwości czy poprawnie wycenili swój katalizator prosimy o kontakt.

Od czego zależy wartość katalizatora?

Każdy katalizator zawiera określoną zawartość metali szlachetnych (platyna, pallad, rod) oraz wkład o danej wadze. Dzięki znajomości tych danych jesteśmy w stanie precyzyjnie określić jego wartość. Żeby uzyskać dane dotyczące zawartości metali należy wyjąć wkład katalizatora z obudowy, zmielić np. w młynie kulowym do jednolitej postaci, następnie zważyć oraz przebadać spektrometrem. Na tej podstawie jest wyliczana ostateczna cena katalizatora, z uwzględnieniem prowizji skupu.

Gdzie na katalizatorze znajduje się numer?

Zdecydowana większość katalizatorów ma wybite numery bezpośrednio na obudowie. Występują również katalizatory, których numery zostały umieszczone na dodatkowej osłonie. Zazwyczaj są dobrze widoczne ale niekiedy producent umieści je np. na rancie osłony (katalizatory Mazda). Żeby być w stanie poprawnie odczytać numery należy katalizator zdemontować z samochodu, a następnie oczyścić np. przy użyciu papieru ściernego.

Co zrobić gdy numer na katalizatorze jest nieczytelny?

Najszybszym sposobem wyceny takiego katalizatora jest przesłanie do nas zdjęcia. Na tej podstawie być może będziemy w stanie określić jego wartość. Część katalizatorów nie posiada żadnych numerów na obudowie. Jeżeli wycena na podstawie zdjęcia będzie niemożliwa należy dostarczyć katalizator do naszej firmy, gdzie zostanie przebadany spektrometrem i rozliczony zgodnie z aktualnymi kursami.

Czy można wycenić katalizator znając tylko markę i model auta?

W większości przypadków tak. Duża część katalizatorów znajdujących się w naszej bazie zawiera informacje dotyczącą modelu występowania. Po wybraniu w wyszukiwarce marki i modelu będą Państwo w stanie go wycenić bez konieczności odczytywania numeru z obudowy. Informacja będzie dokładna tylko w przypadku, gdy katalizator jest oryginalny i w danym modelu auta z konkretnego roku nie występuje kilka rodzajów katalizatorów. Nasza baza katalizatorów jest stale rozwijana i aktualizowana. Zastrzegamy że cennik może zawierać błędy. Jeżeli taki Państwo zauważą prosimy o kontakt.

Ile katalizatorów dziennie można wycenić?

Codziennie można darmowo wycenić trzy katalizatory i jednocześnie sprawdzić w jakim modelu auta występują. Jeżeli chcą Państwo wycenić większą ilość katalizatorów lub sprawdzić model występowania można to zrobić po dokonaniu płatności.

Czy można mieć nieograniczoną ilość wycen?

Tak. Jeżeli zajmują się Państwo skupem katalizatorów lub prowadzą np. stacje demontażu pojazdów jest taka możliwość. Prosimy w tym wypadku o kontakt telefoniczny i udzielimy informacji jakie warunki należy spełniać żeby mieć nieograniczony dostęp do cennika.

Czy posiadając większą ilość katalizatorów można otrzymać darmową wycenę?

Tak. Proszę skontaktować się z nami. Udzielimy Państwu informacji jak można tego dokonać samodzielnie.

Co oznacza informacja „1-5”, „5-10” i dlaczego podane ceny się różnią?

Cena jaką oferujemy jest uzależniona od ilości sprzedawanych katalizatorów, np. 1-5 dotyczy ceny przy sprzedaży katalizatorów w ilości od 1 do 5 sztuk. Im większą posiadają Państwo ilość katalizatorów tym więcej za nie zapłacimy. Będąc natomiast naszym stałym klientem zapłacimy więcej niż w cenniku nawet jeżeli dostarczą Państwo tylko jedną sztukę.

Dlaczego niektóre katalizatory występują w cenniku dwa lub więcej razy?

Niektóre katalizatory występują kilka razy ponieważ przeprowadziliśmy kilka analiz danego katalizatora z tym samym numerem.

Która cena jest aktualna w przypadku gdy katalizator z danym numerem występuje w cenniku dwa lub więcej razy?

W tym wypadku aktualna jest cena katalizatora, gdzie nie ma napisu HIGH znajdującego się obok numeru. Jeżeli przy numerze katalizatora znajduje się napis ‘’HIGH” oznacza to wyższą analizę danego katalizatora. Podana cena jest możliwa do uzyskania wyłącznie przy sprzedaży hurtowej ilości katalizatorów (minimum 100szt lub 100kg) po zmieleniu wkładów. Katalizatory z oznaczeniem „HIGH” nie zawierają informacji o modelu auta w jakim występują.